ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12861302
*
nr 1286 1302
Spegel
höjd: 125cm. Bredd: 95cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 18:43:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 16:06:07
1
700 kr
4/11 18:26:24
2
Vinnande bud
4/11 18:30:14
1
900 kr
4/11 18:30:14
2
1.000 kr (Budbetjänt)
4/11 18:34:04
1
1.100 kr
4/11 18:34:04
2
1.200 kr (Budbetjänt)
4/11 18:38:09
1
1.300 kr
4/11 18:38:09
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 95cm spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1286 1302
Spegel
höjd: 125cm. Bredd: 95cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 16:06:07 | 1 | 700 kr |
4/11 18:26:24 | 2 | Vinnande bud |
4/11 18:30:14 | 1 | 900 kr |
4/11 18:30:14 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
4/11 18:34:04 | 1 | 1.100 kr |
4/11 18:34:04 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
4/11 18:38:09 | 1 | 1.300 kr |
4/11 18:38:09 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 95cm spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02